Emlak Danışmanlığı Eğitimi

Emlak Danışmanlığı Eğitimi

Üniversite Onaylı e-Devlet Üzerinden Sorgulanabilen Resmi Sertifikalı Eğitim Programı. Hemen kayıt ol eğitimlere başla.

(0 Yorum)
600 TL
700 TL
Satın Al Bilgi Al

Emlak Danışmanlığı Kursunun Eğitim Süresi

 

Eğitim süresi 120 saat olarak planlanmıştır. Kayıt olan kursiyerimiz panelde yüklü video ve kitaplardan kapsamlı bir eğitim alarak sürenin sonunda üniversite onaylı ''EMLAK DANIŞMANLIĞI VE TAŞINMAZ TİCARETİ EĞİTİMİ'' sertifikası almaya hak kazanır.

 

MYK Seviye 5 belgesine sahip olmak ve hibe desteğinde yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ

 

Mesleki Yeterlilik Belgesi ilgili mesleği icra edecek kişilerin iş hayatına giriş için bir ehliyet niteliği taşıyan kişilerin e-devletinde kayıtlı ve AB ülkelerinde geçerliliği olan bir belgedir.

 

4 Nisan 2015 tarihinde yasalaşan 6645 sayılı kanun ile Mesleki Yeterlilik KurumuKanununda da önemli değişiklikler yapılmıştır. Bu değişikliklerin en önemlilerinden biri şüphesiz çalışma ve iş dünyasını yakından ilgilendiren belge zorunluluğu getirilen meslekler olmuştur. Bu çerçevede Bakanlar Kurulu tarafından toplam …. Meslekte mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale getirilmiştir.

 

Emlak Danışmanlığı Eğitimi Kursunun İstihdam Alanları

 

Eğitimi tamamlayarak Belge Alan Bireyler;

Kendi iş yerlerini açabilirler

Gayrimenkul firmalarında çalışabilirler

“Mesleki eğitim ve yeterlilik”

 

EK MADDE 2- Bu Yönetmelik kapsamında açılacak iş yerlerinde, iş yeri sahibinin ve ya iş yerinde her bir meslek dalında çalıştırdıklarının, 5/61986 tarihli ve 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında alınan ustalık belgesine ya da mesleki veya teknik okulların ilgili alanlarından mezun olduğunu gösterir diplomaya (transkript ile birlikte ibraz edilecek) ya da 2/8200 tarihli ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre faaliyette bulunan kurumlardan alınan kurs bitirme belgesine sahip olması gerekir ifadeleri yer almıştır. Bu yönetmeliğe göre Gayrimenkul Danışmanlığı Belgesi ile iş yeri açabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Eğitimi Kursu, Emlak danışmanlığı kursu her bireye yönelik olarak hazırlanan emlakçılık kursu türüdür, temel emlakçılık eğitiminden farkı; ders programındaki ufak değişiklikler ve süre açısından daha kısa bir eğitim olmasıdır. temel olarak iki eğitim de birbirinin aynıdır. Her ikisi de emlak ofisi, emlakçı, emlak danışmanlık ofisi açmak için gerekli olan eğitimi ve gerekli olan sertifikayı kursiyere kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurumumuzdan alacağınız emlak danışmanlığı sertifikası üniversite onaylı e-devlete işlenen belge olduğu için tüm Türkiye'de geçerlidir.

 

Emlak Danışmanlığı Kursu Eğitim Programının Amacı

 

Emlak sektöründe yatırım ve pazarlama işlemleri ile ilgili teorik bilgi edinmeleri ve uygulama becerisi kazanmaları

Emlak ve inşaat sektörü ile para ve sermaye piyasaları arasındaki ilişkilerin algılanması ve bu sektörlerde yapılan temel işlemler hakkında bilgi edinmeleri

Emlak pazarlama ve yatırım danışmanlığı tekniklerini öğrenmeleri

Gayrimenkul ipoteğine dayalı finansman ve emlak pazarlaması ile ilgili uygulamaları öğrenmeleri

 

Emlak Danışmanlığı Kursu Yasal Dayanağı

 

Emlakçılık Meslek Kursları için Milli Eğitim Bakanlığı Kararı

Ülkemizdeki tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerinin denetim ve gözetiminden Bakanlığımızın yetkili ve sorumlu olduğu Anayasanın 42'inci maddesi ve 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunun 56'ıncı maddesinde açıkça belirtilmiştir. Bu hükümlere rağmen bazı illerimizdeki emlakçılık meslek odaları ve dernekleri Genel Müdürlüğümüze bağlı halk eğitimi merkezleri ile 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyet gösteren özel öğretim kurumlarının düzenlediği kurslarda verilen emlakçilik kursu belgelerini geçerli saymadıkları ve vatandaşa bu konuda güçlük çıkardıkları ulaşan bilgi ve belgelerden anlaşılmaktadır.

Ülkemizde yaşayan her kişi ve kuruluşun eğitim faaliyeti düzenleme hakkı bulunduğu bir gerçektir. Ancak uygulama aşamasında ya Bakanlığımızın ilgili birimlerinden izin alınması veya ilgili birimleri ile işbirliği yapılması zorunluluğu bulunduğu, Anayasa ve 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu'nda belirtilen hükümler doğrultusunda hareket etmeleri gerektiği ilgi (a) da kayıtlı Danıştay Kararı ve ilgi (c) de kayıtlı Başbakanlık Genelgesinde açık olarak belirtilmektedir. Ayrıca, Danıştay'ın ilgi (b) de kayıtlı kararı gereğince emlakçılık kurslarının Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları tarafından açılacağını hükme bağlamıştır. Aynı kararda Emlakçılar Odası, Emlak Meslek Dernekleri ile Sanayi ve Ticaret Odaları bünyesindeki emlakçilik birimlerine emlakçilik kursu açma yetkisi veren Sanayi ve Ticaret Bakanlığı TS-11816 "Emlak Komisyonculuğu Hizmetleri-Genel Kurullar" standardının 133 maddesinin yürürlüğünü de durdurmuştur.


Neler Öğreneceksiniz ?

 • Etkili İletişim Teknikleri
 • Satılık Emlak
 • Pazarlama ve Pazarlama Planı
 • Emlak İşlemleri
 • Satış ve Hibe İşlemleri
 • İpotek Trampa ve Taksim İşlemleri
 • Kadastro
 • Planlarla İlgili Tanımlar
 • Harita Plan Örneği Alma
 • Mesleki Gündem
 • Emlak Danışmanlığı Soru Çözümü

Gereksinimler

 • Kimlik
 • Diploma

Eğitim İçerikleri

0 Yorumlar

 • Öğrenciler: 122
 • Süre: 3 Ay
 • Çaba: Haftada 2-5 saat
 • Kurum: ALTINBAŞ SEM
 • Online Sınav: Evet
 • Seviye: En az Herkes Katılabilir
 • Dil: Türkçe
 • Sertifika: Evet

İşletmeniz veya Ekibiniz için mi bu kursla ilgileniyorsunuz ?

Kariyer Farkı Business ile çalışanlarınızı en çok talep edilen kurslarla eğitime alın.

Bilgi İçin Tıklayın